Інструкції користувача

Бабин Яр

пам’ять на тлі історії

Путівник для вчителя. Інтерактивна версія

 


 

ГОЛОВНА СТОРІНКА ТА ТИПОВІ КНОПКИ

Деякі типові кнопки допоможуть Вам керувати ресурсом. Вони часто мають підписи та/або спливаючі підказки.

 Відкрити розділ

 

 Анотація

 

Перехід до матеріалу

 

 Зв’язки матеріалу з іншими та/або шкільною програмою 

 Завантажити pdf

 

  
Переглянути у pdf

 

 

До змісту 

 

ШКІЛЬНА ПРОГРАМА

Розділ відображає зв’язки матеріалів Путівника з державними навчальними програмами з різних предметів, курсів за вибором, рекомендаціями щодо проведення виховних, позакласних заходів.

Назви курсів мають підтеми.

Опис курсу виводить на повну програму цього курсу на сайті МОН.

Опис тем та підтем видає скорочений опис теми чи підтеми з офіційної програми у частині, де зміст, знання, компетенції чи практичні заняття можуть перетинатися з конкретними заняттями Путівника або матеріалами віртуальної виставки чи документального фільму.

Назви занять є посиланнями. За ними можна перейти одразу до текстів занять.

 

 

До змісту

 

АВТОРАМ

 

Щоб створювати власні матеріали потрібно зареєструватися або авторизуватися на сайті.

Створіть новий запис за допомогою кнопки «Реєстрація».

Зверніть увагу: лист-підтвердження може потрапити до папки «СПАМ».

Потім Ви зможете входити на сайт під власним записом через кнопку «Вхід» та працювати над власними матеріалами.

 

Після реєстрації/ авторизації та входу у систему Ви потрапите в особистий кабінет користувача та матимете доступ до наступних вкладок.

Мої матеріали – це список створених лише Вами занять. Кожна лінійка таблиці містить назву заняття (перехід до його версії у форматі html для перегляду), дату останнього збереження, робочі статуси (див. окремо про статуси), перехід до редагування змісту матеріалу, а також анотацію та кнопки швидкого перегляду та завантаження матеріалу у форматі pdf.

Новий матеріал – доступ до конструктора для створення нових занять. Див. окремо про конструктор та створення нових занять.

Контакти – спосіб зв'язатися з  розробниками або модератором сайту.

Вихід – вихід з Вашого облікового запису. Увага: при переході на цю вкладку вихід відбувається автоматично без натискання будь-яких додаткових кнопок.

 

До змісту

 

НОВИЙ МАТЕРІАЛ

Створення нового заняття

Щоб створити нове заняття обов’язково треба заповнити два поля: «Назва» та обрати «Розділ на сайті». Обидва параметри можна змінити пізніше. Після цього з’явиться кнопка «Створити». Натисніть її.

Після створення матеріалу Ви побачите повноцінну форму для створення матеріалу. Усю інформацію, крім двох обов’язкових полів (назва та розділ) рекомендовано вводити ПІСЛЯ створення матеріалу за допомогою кнопки «Створити матеріал». Усі дані, включно з назвою і розділом, можна змінювати та редагувати у будь-який момент після створення матеріалу.

 

До змісту

 

Наповнення/ Редагування заняття

Після створення Ви можете наповнювати шаблон нового матеріалу змістом.

Як зразок оформлення потрібно взяти будь-який з вже опублікованих на сайті матеріалів. Усі поля мають назви, котрі є самоочевидними.

Заняття структуровано за допомогою двох полів: «Кроки» та «Запитання для учнів». Для створення та заповнення кожного з них потрібно натиснути відповідну кнопку.


До кожного кроку можна додати блок для запитань учням/ учасникам аналогічним чином за допомогою кнопки «Додати блок запитань».

Кількість кроків та кількість блоків запитань до кожного кроку необмежена.

Опис Кроку – це текст для вчителя/ ведучого.

Опис Блоку запитань – це дослівно завдання для учнів/ учасників.

Увага: видалення кроків та блоків запитань здійснює спеціальна кнопка «Видатити крок» та «Видалити блок запитань». Ця кнопка завжди видаляє ОСТАННІЙ крок або блок запитань (не виділений чи актуальний, а останній), тому  будьте обережні, щоб не втратити заповнені частини заняття.

 

До змісту

 

Редактор тексту

Більшість полів у конструкторі мають спрощений варіант текстового редактора для зручності користувача. Ви можете ним користуватися, або ні. Позначення у ньому відповідають загальним позначенням програм редагування тексту. Нижче опис основних його функцій.

Увага: форматування тексту не переноситься з інших документів за замовчанням. Спочатку треба набрати або вставити текст у поле, потім самостійно проставити потрібне форматування (напівжирний, курсив, список). Побачити, як матеріал виглядатиме на сайті, допоможе кнопка 7, попередній перегляд. Щоб продовжити роботу з текстом, її обов’язково треба вимкнути.

Під час форматування тексту можуть з’являтися спеціальні позначки, наприклад - **Тестове питання**  або *тестування* - користувач має їх ігнорувати. Щоб побачити, як виглядатиме матеріал на сайті, – перевірте себе кнопкою 7, попередній перегляд. Не забудьте потім її вимкнути, щоб редагувати текст далі.

1 – Напівжирний текст

2 – Курсив

3 – Формат заголовка – бажано не використовувати

4 – Список та нумерований список

5 – Вставка посилання в текст

6 – Вставка картинки в текст – бажано не використовувати

7 – попередній перегляд у html. Показує, як матеріал буде виглядати в готовому вигляді на сайті. Якщо ця кнопка натиснута, то редагувати поле неможливо. Треба спочатку вимкнути попередній перегляд.

 

До змісту

 

Додатки

До всього уроку можна додати необхідну кількість додатків різного виду. Вони додаються лише послідовно. Видаляти додатки можна у будь-якому порядку. Нумерація при видаленні змінюється автоматично.

 

Кожен додаток обов’язково має мати назву. Вказання джерела також необхідне, якщо доречно.

Додати PDF: якщо Ви додаєте PDF файл, його буде потім відображено як окремий документ у версіях для друку та для завантаження. Тому обов’язково додавайте номер додатку та назву додатку у сам файл PDF.

Додати відео: відео файл можна додати лише як посилання. Сайт не зберігає файли відео, тільки посилання на них.

Додати текст: текст додається без форматування. Якщо виділення елементів тексту необхідне, або Вам потрібно додати підкреслення чи таблиці – додавайте документи у форматі PDF.

 

До змісту 

 

Збереження матеріалу та рецензування

Не забувайте час від часу зберігати матеріал. Для цього є кнопка «Зберегти матеріал» внизу сторінки.

Бажано зберігати матеріал перед тим, як додавати додатки, та після цього. Увага: файли PDF для завантаження та версія для друку оновлюються тільки після збереження матеріалу.

Якщо Ви хочете, аби Ваш матеріал було опубліковано у загальному доступі та видно на Головній сторінці сайту для всіх користувачів, потрібно пройти рецензію.

Для цього створіть файл для рецензування відповідною кнопкою та надішліть його адміністратору сайту на адресу, вказану на вкладці «Контакти» в особистому кабінеті.

 

 

До змісту

 

Робочі статуси матеріалу та їх взаємодія

Кожен матеріал має три пари статусів.

 

За замовчуванням кожен новий матеріал отримує статуси «Відкритий», «У процесі редагування» та «Особистий». Усі подальші зміни потребують дій від автора або адміністратора сторінки. Усі зміни статусу треба зберігати окремо кнопкою «Зберегти статус».

«Відкритий» - матеріал може бачити автор, за потреби також рецензент, адміністратор сайту.

«Прихований» - матеріал може бачити лише автор.

«У процесі редагування» - в матеріал можна вносити зміни, версія не остаточна.

«Завершений» - версія матеріалу остаточна. Немає кнопки «Зберегти матеріал» у формі редагування. Щоб вносити зміни, потрібно змінити статус на «У процесі редагування» та зберегти зміну статусу. Якщо матеріал також «Публічний» (див. далі), то для зміни статусу потрібно звертатися до адміністратора сайту за допомогою вкладки «Контакти» в особистому кабінеті.

«Особистий» - для використання лише автором.

«Публічний» - матеріал опубліковано на Головній для всіх відвідувачів сайту. Це може відбутися тільки після рецензування матеріалу. Зміну статусів «Особистий» та «Публічний» може здійснювати тільки редактор або адміністратор сайту після погодження або на вимогу автора.

 

До змісту