Бабин Яр

пам’ять на тлі історії

Путівник для вчителя. Інтерактивна версія

Дослідження документів та матеріалів усної історії про війну

Ірина Фрідман

Практична робота для самостійного виконання учнями. Може бути також використана як заняття-практикум (на вибір вчителя). Практична робота складається з 5 завдань. Перші два – теоретичного характеру, третє – на аналіз та критичне мислення, четверте – має творчий характер, а п’яте є завданням підвищеного рівня складності і задається учням на розсуд вчителя. За умови проведення заняття-практикуму учні можуть працювати в класі індивідуально, в парах або об'єднуватися у невеликі групи (до 4 осіб).

Мета
Очікувані
результати
Вік
Тривалість
Формат
Необхідні
матеріали

План заходу

Крок 1
Крок 2
Крок 3
Крок 4
Крок 5

Завдання 1

Продовжіть речення та наведіть приклади матеріалів та документів усної історії

Усна історія – науковий напрям в історії, що …

Завдання 2

Уважно роздивіться матеріали віртуальної виставки "Бабин Яр: пам’ять на тлі історії". Знайдіть розділи, в яких присутні документи усної історії. Наведіть два приклади та обґрунтуйте свою думку.

Завдання 3

Уважно перегляньте уривок “Бабин Яр 1941-1943” з розділу “Кінохроніка” на віртуальній виставці
(додаток 1), починаючи з 2 хв 12с. Чи можна вважати свідчення в цьому уривку такими, що на 100% відповідають історичним подіям? Які чинники впливають на того, хто дає свідчення? Який можна зробити з цього висновок?

Завдання 4

Вам треба зібрати матеріали усної історії у очевидця Другої світової війни, що знаходився на окупованій території. Складіть мінімум 6 питань до нього. Перед виконанням завдання ознайомтеся з прикладами запису свідчень очевидців про війну за посиланням у додатку 2.

Завдання 5

Сьогодення України, на жаль, теж пов'язане з війною. Ви є свідком подій, що відбуваються сьогодні в нашій країні. Якщо б у вас брали інтерв'ю та задали питання “Вплив подій на Сході на життя в моєму місті”, як би ви відповіли на нього?